Wellness

Lázně a přírodní léčivé zdroje byly využívány pro své pozitivní zdravotní účinky od nepaměti. Karlovy Vary patří k městům, které významně přispěly k rozvoji a celosvětovému významu lázeňství.

 

Největší rozmach lázní na území Česka spadá do období od 18. do 20. století. Mnohá lázeňská místa získala zcela novou podobu, která je dnes pro české lázně tak typická. Byla postavena řada novoklasicistních, novorenesančních a secesních budov, především lázeňské domy a hotely, do tohoto období také spadá stavba hotelu Atlantic. Byly zakládány parky, kolem vřídel vznikaly kolonády, altány a pavilony, které přispívaly k celkově poklidné atmosféře lákající k odpočinku. Lázeňská místa se zároveň stala významnými centry společenského a kulturního života a získala pojmenování „salony Evropy“.


Do českých lázní se v době jejich největšího rozkvětu sjížděly významné osobnosti politického a kulturního života z celého světa. Již na počátku 18. století přispěla k rozvoji lázeňství v Čechách návštěva cara Petra Velikého v Karlových Varech. Oblíbeným se mezi smetánkou stal především západočeský lázeňský trojúhelník, který kromě Karlových Varů tvoří Františkovy a Mariánské lázně. V lázních se scházel výkvět vládnoucí aristokracie, byla zde vedena politická a obchodní jednání, pořádaly se plesy, koncerty a divadelní vystoupení.


K nejvýznamnějším hostům českých lázní patřil např. německý básník a dramatik J. W. Goethe, který se v Karlových Varech i zamiloval a město navštívil více než desetkrát, hudební skladatelé L. van Beethoven a W. A. Mozart nebo italský houslový virtuóz N. Paganini.

Léčení v Karlových Varech

Karlovarská lázeňská léčba se postupně vyvíjí a zdokonaluje od založení Karlových Varů až dodnes. Pomáhá uzdravovat pacienty trpící především:

onemocněními zažívacího ústrojí

poruchami látkové výměny

diabetem

dnou

obezitou

paradontózou

chorobami pohybového ústrojí

nemocemi jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest

stavy po onkologických nemocích

neurologickými onemocněními

Lázeňské procedury

HLAVNÍ PROCEDURY

 

 • Podvodní masáž: Masáž se provádí ve vodním prostředí. Spojuje se zde účinek celkové tepelné koupele a masáže. Zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.

 

 • Masážní koupel: Teplota koupele je 34°C – 37°C, jedná se o vířivou koupel, masírování není postupné, ale najednou celotělové. Dochází ke zlepšení prokrvení, uvolnění, relaxaci, zlepšení funkce látkové výměny. Podporuje dobrou funkci lymfatického systému.

 

 • Perličková koupel: Je lehce hypertermní, 34°C – 37°C teplá. Jedná se o mikromasáž kůže a její relaxaci. Je velmi příjemná pro pacienta. Má uklidňující efekt u neuróz, nemocí pohybového aparátu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, vhodná je také při poruchách spánku, zlepšuje krevní oběh. Součástí je vždy olejová bylinná přísada do koupele.

 

 • Uhličitá koupel: Připravuje se sycením prosté či minerální vody oxidem uhličitým. Účinek uhličité vody záleží na teplotě vody a na množství CO2 ve vodě. Měla by být hypotermická, tj. 28°C – 34°C teplá. Koupel je účinnější při nižších teplotách. Tam, kde se stýká lázeň s kůží, dochází k aktivní hyperemii, v periferii se kapiláry rozšiřují, efekt je jako u autotransfuze do periferie. Kůže je dostatečně prokrvená, vnímání chladu je snížené, počáteční pocit chladu je střídán pocitem tepla. Vzhledem k minimální tepelné zátěži je vhodná u celé řady onemocnění, vždy však na doporučení lékaře (např. choroby srdce a oběhové soustavy, cévní choroby, nervové choroby).

 

 • Rašelinová koupel: Využívá se přírodní léčivý zdroj – rašelina, teplota koupele 37°C – 40°C, je silně hyperemizující. Má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, upravuje poruchy spánku a má také výrazné detoxikační vlastnosti.

 

 • Ovesná koupel: Teplota koupele se pohybuje mezi 34°C – 37°C a připravuje se ze 100% práškového ovsa a minerální vody. Koupel mírně prohřívá, relaxuje a regeneruje. Je vhodná pro děti i dospělé s velmi atopickou a suchou pokožkou. Zklidňuje podrážděnou pokožku, tiší svědění, zklidňuje alergickou dermatitidu.

 

 • Klasická masáž: Provádí ji vyškolený zdravotník – masér, který využívá speciálních hmatů k ovlivnění trofiky kůže, podkoží, svalů. Ovlivňuje svalový tonus, ve smyslu snížení i zvýšení, přispívá k vstřebávání otoků, podporuje metabolismus, porušuje tkáňové srůsty. Má jak relaxační účinky místní, tak i celkové. K jejímu provádění se používají masážní krémy či masážní oleje. Účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu, trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Jedná se o příjemnou metodu s výrazným psychoterapeutickým účinkem.

 

 • Reflexní masáž: Vysoce specializovaný rehabilitační výkon prováděný odborně vyškoleným fyzioterapeutem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Nachází je na kůži, v podkoží, ve svalech a periostu. Provádí se na sucho či za minimálního použití krému. Dochází ke stimulaci reflexních bodů, efekt pak nastupuje v místě, ke kterému se daný bod vztahuje.

 

 • Individuální léčebná tělesná gymnastika: Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Je vedená fyzioterapeutem. Cíleně dochází k ovlivnění potíží pohybového aparátu, nervosvalového aparátu. Klient je instruován k správnému provádění, aby v terapii mohl pokračovat i doma.

 

 • Slatinné obklady: Hypertermní procedura, při které se používá přírodní léčivý zdroj "peloid", který je připravován v jednorázových obkladech, ty se dle předpisu lékaře přikládají na léčenou část těla a za pomocí tepelného nosiče dochází k intenzivnímu prohřátí ošetřovaného místa. Slatinný obklad působí zvýšené prokrvení v dané části, relaxuje – uvolňuje napětí, urychluje vstřebávání, teplem dochází ke změkčení vaziva, uvolnění ligament, fascii, kloubních pouzder. Je to vhodná příprava před další terapii např. individuálním cvičením.

 

 • Lymfodrenáž přístrojová: Působí na drenáž lymfatických uzlin a cév pomocí vzduchových komor, které naplňuje kompresor z distálních do proximálních partií s nastavitelným tlakem i programem, následně je vzduch vypuštěn a cyklus se opakuje. Procedura je vhodná pro unavené dolní končetiny, jako prevence vzniku varixů a otoků, k zlepšení cirkulace, stavy postoperativní a posttraumatické, vybraná neurologická onemocnění.

 

 

VEDLEJŠÍ PROCEDURY

 

 • Pneumopunktura: Léčebný výkon prováděný speciálně vyškoleným fyzioterapeutem. Jedná se o reflexní metodu – využívá se kombinace efektu akupunktury a lokální aplikace CO2 podkožně. Dochází k ovlivnění bolestivých stavů a funkčních poruch. Tato procedura je vhodná při  onemocnění pohybového aparátu, ischemických chorob DK, příznivě ovlivňuje činnosti vnitřních orgánů v rámci reflexního účinku. Pneumopunktura má vynikajícími účinky na snížení bolestí páteře a kloubů.

 

 • Oxygenoterapie: Vdechuje se vzduch obohacený o kyslík, který je přiměřeně zvlhčen, aby nevysušoval sliznice. Vzduch se inhaluje nosním katétrem nebo různými maskami. Podávání kyslíku zvyšuje kvalitu a délku života, zvyšuje toleranci fyzické zátěže, snižuje střední tlak v plicnici, zabraňuje progresivní plicní hypertenzi a rozvoji cor pulmonale (plicního srdce). Vícestupňovou oxygenoterapií se snažíme o zvýšení obsahu kyslíku v krvi, a tím o léčení některých nemocí a potíží, ke kterým dochází ve vyšším věku nebo při dlouhodobě nesprávné životosprávě. Oxygenoterapie má široké spektrum účinků, osvědčila se při doléčování stavů po mozkových mrtvicích, srdečních infarktech nebo po operacích (např. ischemická choroba srdeční, srdeční arytmie, záchvaty anginy pektoris, arterioskleróza, poruchy mozkového prokrvení, zapomnětlivost, tinnitus (ušní šelest).

 

 • Magnetoterapie: Magnetoterapie využívá pulsního elektromagnetického pole. Aplikace se provádí pomocí válcových nebo plochých aplikátorů. Má protizánětlivý a protibolestivý účinek, Způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Indikací jsou především degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu.

 

 • Laser: Je koherentní, monochromatické záření, které se aplikuje na kůži pacienta v místě zdravotních problémů. Má účinek bio-stimulační, analgetický, protizánětlivý, baktericidní, viricidní, antiedematózní, vazodilatační.  Používá se při kožním onemocnění, při hojení kožních ran, při revmatických onemocnění, u poúrazových stavů, při degenerativních onemocnění.

 

 • Ultrazvuk: Ultrazvuk je mechanické vlnění hmotného prostředí (zvuku) s frekvencí vyšší, než je možné zachytit lidským uchem. Terapeut lehce přejíždí aplikační hlavicí přes postiženou oblast těla, kontakt hlavice přístroje s tkání musí být vždy udržován kontaktním médiem (parafínový olej nebo vodivý gel).  Zlepšuje prokrvení a výživu tkání, má výrazný spasmolytický (uvolňuje křeče) a analgetický (utišuje bolest) účinek. Doporučuje se u poúrazových stavů, chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších degenerativních onemocnění.

 

 • Elektroterapie: Pozitivně ovlivňuje léčení onemocnění pohybového aparátu. Využívají různé druhy proudů s nejrůznějším účinkem, dle použitého typu proudu je účinek analgetický, tonizační,  spazmolitický,  hyperemizační . Vše se řídí předpisem lékaře, aby došlo k požadovanému účinku.

 

 • Suché uhličité koupele: Spočívá v uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního igelitového vaku, naplněného oxidem uhličitým.  Základní reakcí organismu je rozšíření periferních kapilár, snížení krevního tlaku, což pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, má proticelulitický efekt. Potlačuje tvorbu křečových žil, zjemňuje a zvláčňuje kůži. Účinky jsou identické jako u vodní uhličité koupele, jediným rozdílem je, že se procedura provádí v suchém prostředí.

 

 • Biolampa: Jednoduchý, dostatečně účinný zdroj léčebného biostimulačního světla pracující na principu polarizace světla. Biolampa generuje polarizované záření, podobně jako ozařovací lasery, ale její záření je polychromatické s odfiltrovanou chromatickou složkou. Bioléčba je vhodná k léčbě kožních onemocnění, urychlení hojení pooperačních jizev, zmírnění bolestí páteře a kloubů, nachlazení, stomatologie a kosmetika.

 

 • Inhalace: Pomocí ultrazvuku se vytváří aerosol, který působí na horní i dolní dýchací cesty. Účinnost závisí na velikosti aerosolových částic a účinných látkách podávaných roztoků. U nás využíváme Boříkův roztok s velkým obsahem Anýzu nebo Vincentka – minerální, léčivá voda. Během inhalace dochází k zvlhčení dýchacích cest a k jejich pročištění.

 

 • Parafínové rukavičky: Teplota parafínu je kolem 52°C. Ruce opakovaně (3x až 5x) namočíte až po zápěstí na několik vteřin do rozehřátého parafínu. Necháte vosk okapat a ruce vložíte do mikroténového nebo igelitového sáčku, následně navléknete froté rukavice (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vrstva parafínu do hloubky prohřívá malé klouby rukou, ošetřuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, zvýší krevní oběh.  Pomáhá při chorobách pohybového aparátu, revmatické artritidě, dochází k maximálnímu prokrvení periferie.

 

 

OSTATNÍ PROCEDURY

 

 • Manuální lymfodrenáž: Tato speciální hmatová technika je zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží - tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80% lymfy). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému. Jde o zcela odlišnou techniku oproti klasické masáži, která řeší jinou problematiku a je zaměřena na ovlivnění hlouběji uložených struktur (svalů, šlach a fascií), působí větší silou a zvyšuje prokrvení.

 

 • Klasická masáž celková (záda, šíje, nohy, ruce): Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury. Má celkový relaxační efekt pro organismus.

 

 • Reflexní masáž plosky nohy: Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch nohou a spojitosti reflexních plošek na chodidle s příslušnými orgány těla. Dochází k zlepšení prokrvení, mobilizaci drobných kloubů nohy, protažení zkrácených svalů, k stimulaci reflexních bodů. Procedura efektivně regeneruje přetížené nohy a zlepšuje citlivost nohou, mozek dostává kvalitnější informace z periferie.

 

 • Gerovital - geriatrické léčení: Gerovital je aplikován injekčně do hýžďového svalu. Obsahem ampule je prokain – lokální anestetikum, vitaminy a rostlinné extrakty. Má pozitivní účinky při mnoha funkčních poruchách závisejících na stárnutí organismu, například při snížené tělesné a duševní výkonnosti, oslabení koncentrace a paměti, omezení reflexní činnosti a reakceschopnosti, oslabení sluchu, či poruchách krevního oběhu. Gerovital snižuje známky opotřebení a snížení mnoha schopností způsobených stářím a zkracuje dobu rekonvalescence po onemocněních a operacích.

 

 • Ušní svíce - Používání ušních svíček je metoda alternativní medicíny, která zlepšuje obecné zdraví a pohodu pálením duté svíčky zasunuté do zevního zvukovodu.

 

 

WELNESS & RELAX PROCEDURY

 

 • Antistresová masáž hlavy: Velmi příjemná relaxační masáž hlavy, vlasové části, šíje, která navozuje maximální uvolnění, snižuje napětí šíjových svalů, které jako první reagují na přemíru stresu.

 

 • Aroma masáž: K přípravě aromatického oleje se používá mandlový (za studena lisovaný) olej plný vitamínů, do kterého se dodávají přírodní éterické oleje. Dle použitého éterického oleje jsme schopni navodit požadovaný efekt. Vždy se jedná o relaxační příjemnou celotělovou masáž. Je vhodné olej po masáži hned nesmívat a nechat tak vonné esence působit co nejdéle. Silice pronikají během masáže kůží do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje prožitek z vůně s ozdravnou silou doteku.

 

 • Koupel Kleopatra: Představuje celkovou medovou masáž a vanu Kleopatra. Med jako takový pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Je důležitou prevencí proti stárnutí, celkově omlazuje a ozdravuje organismus. Užijte si relaxaci ve vodě o teplotě v rozmezí 34°C – 37°C, což je ta nejvhodnější teplota pro Vaši pokožku.

 

 • Čokoládová koupel: Koupel je hyperemizující, teplota se pohybuje okolo 37ºC, připravuje se ze 100% holandského kakaa, mandlového oleje a přídavku éterického oleje. Koupel má anticelulitický efekt, rovněž opečovává pokožku celého těla, dodává mnoho cenných vitamínů a minerálů.

 

 • Vinná vana: Teplota koupele je 34°C – 37°C, obsahuje pravé červené víno v kombinaci s olejovou složkou - hroznovým/vinným olejem, který je zdrojem přírodních antioxidantů a účinně odbourává volné radikály způsobující stárnutí pokožky a ztrátu elasticity. Koupel zanechává příjemný vonný pocit a jemnou, hedvábně vláčnou pokožku. Také účinně pomáhá v boji proti celulitidě. Červené víno dodává koupeli lehce narůžovělou barvu.

Ceník procedur

Ceník procedur a lékařských úkonů poskytovaných v Luxury Spa Hotelu Atlantic Palace*****

 

Počet procedur v programech FBT (plná penze) nebo HBT (polopenze):

17 procedur týdně (6 hlavních a 11 vedlejších spa procedur)

Kód Hlavní léčebné procedury Délka trvání v min. Cena v CZK Cena v EUR*
1 Podvodní masáž 15 790,- 29,-
2 Masážní koupel 15 750,- 27,-
2 Perličková koupel 15 720,- 26,-
1 Uhličitá koupel 15 790,- 29,-
1 Rašelinová koupel 20 850,- 31,-
1 Ovesná koupel 20 850,- 31,-
2 Klasická masáž částečná 20 750,- 27,-
1 Reflexní masáž částečná 20 810,- 30,-
1 Individuální léčebná gymnastika 25 810,- 30,-
1 Slatinné obklady 20 590,- 21,-
1 Lymfodrenáž přístrojová 45 890,- 33,-
Kód Léčebné procedury doplňující Délka trvání v min. Cena v CZK Cena v EUR*
1 Pneumopunktura dle diagnózy 510,- 19,-
1 Oxygenoterapie 55 750,- 27,-
1 Magnetoterapie 20 390,- 14,-
1 Laser dle diagnózy 390,- 14,-
1 Ultrazvuková terapie dle diagnózy 390,- 14,-
1 Elektroléčba dle diagnózy 390,- 14,-
1 Suchá uhličitá koupel 25 540,- 20,-
2 Biolampa 10 350,- 13,-
2 Inhalace 15 350,- 13,-
2 Parafínové rukavičky 20 390,- 14,-
Kód Ostatní procedury, které nejsou zahrnuté v balíčku Délka trvání v min. Cena v CZK Cena v EUR*
1 Lymfodrenáž ruční 50 1490,- 54,-
1 Klasická masáž celková 50 1350,- 49,-
1 Reflexní masáž plosky nohy 50 1350,- 49,-
1 Gerovital - geriatrické léčení X 6900,- 251,-
2 Ušní svíce X 390,- 14,-
Kód Wellness & Relax procedury Délka trvání v min. Cena v CZK Cena v EUR*
2 Antistresová masáž hlavy částečná 20 750,- 27,-
2 Antistresová masáž hlavy celková 50 1350,- 49,-
2 Aroma masáž částečná 20 790,- 29,-
2 Aroma masáž celková 50 1350,- 49,-
2 Koupel Kleopatra 20 850,- 31,-
2 Čokoládová koupel 20 850,- 31,-
2 Vinná vana 20 850,- 31,-
Kód Lékařské úkony, diagnostika Délka trvání v min. Cena v CZK Cena v EUR*
2 Lékařská konzultace 10 450,- 16,-
2 Vstupní lékařské vyšetření 20 1290,- 47,-
1 EKG 15 490,- 18,-
1 Aplikace injekce 10 180,- 7,-
2 Vyšetření glykemie 5 180,- 7,-
1 Vystavení receptu X 180,- 7,-
1 Laboratorní screening X X X

 

Kód  
1 pouze s lékařským vyšetřením
2 možno zakoupit bez lékařského vyšetření

 

 

* Cena za procedury je uvedena v CZK. Cena v EUR se může měnit v závislosti na kurzu EUR.